Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
05.10.2017
Konferencja w zakresie ochrony przeciw pożarowej dla księży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

 W dniach 25 września i 2 października 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie—Paradyżu została zorganizowana konferencja poświęcona problematyce ochrony przeciwpożarowej zabytkowych świątyń na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Inicjatorem konferencji był Lubuski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp, przy współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W trakcie spotkań omówiono m.in. utrudnienia w prowadzeniu działań gaśniczych podczas pożarów obiektów sakralnych na przykładzie pożaru Katedry NMP w Gorzowie Wlkp., przedstawiono statystykę pożarową obiektów sakralnych, określono przeciwpożarowe wymagania budowlane i instalacyjne zapewniające bezpieczną eksploatację obiektów sakralnych, wymagania ppoż. wynikające z przepisów oraz wiedzy technicznej. Pani Kamila Domagalska Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków omówiła problematykę ochrony przeciwpożarowej i antywłamaniowej zabytkowych świątyń woj. lubuskiego.
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
Publikacja zawiera opis 158 parków wpisanych do rejestru zabytków z terenu województwa lubuskiego. Opisane w niej parki ułożono w porządku alfabetycznym według miejscowości, natomiast z uwagi na ich funkcję zostały podzielone...
Zabytek Chroniony Prawem
5
Translate / Übersetzen