Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
23.02.2018
Spotkanie w Neuzelle w sprawie ponadgranicznego projektu

Spotkanie w Neuzelle w sprawie ponadgranicznego projektu „Młode spojrzenie na stare – pałace i dwory w Polsce i w Niemczech“. Uczniowskie fotoreportaże.

W dniu 13 lutego 2018 r. zorganizowano w Neuzelle ostatnie już robocze spotkanie związane z realizacją projektu polskich i niemieckich uczniów szkół w Zielonej Górze, Neuzelle i Poczdamie, przy współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Konserwatorem Kraju Związkowego Brandenburgia. Polsko-niemiecki projekt „Młode spojrzenie na stare – pałace i dwory w Polsce i w Niemczech”, który realizowany jest od ubiegłego roku, zakończy wystawa zdjęć uczniów, dokumentujących wybrane przez nich zabytki rezydencjonalne oraz publikacja.
Praca nad projektem stworzyła młodzieży niecodzienny kontakt z zabytkami, umożliwiła praktyczne zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń, pobudziła aktywność i kreatywność, a także docenianie kulturowych wartości regionu przygranicznego.
Rezultaty projektu zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w formie wspólnej, dwujęzycznej wystawy i publikacji książkowej. Wystawa objazdowa otwarta zostanie najpierw w Neuzelle, następnie w Brandenburgu nad Havelą, a 7 września 2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, gdzie będzie można ją oglądać do 12 października 2018 r.
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
„Kościoły zrębowe i szkieletowe województwa lubuskiego” autorstwa Małgorzaty Szymańskiej- Dereń, s. 144, Zielona Góra 2009 r. W publikacji znajdują się opisy kościołów zrębowych w Kosieczynie, Boryszynie,...
Zabytek Chroniony Prawem
1
Translate / Übersetzen