Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
12.03.2018
Wykład w ramach cyklu spotkań „Archeologia przy kawie” w Muzeum w Świdnicy

W dniu 3 marca 2018 r. w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy  rozpoczął się cykl spotkań „Archeologia przy kawie”, który zainaugurował wykład dr. Piotra Kotowicza z Muzeum Historycznego w Sanoku pt. „Gdzie król Władysław ślub brał…”. Dość licznie zebranych słuchaczy przywitał Pan Arkadiusz Michalak Dyrektor Muzeum. Następnie głos zabrał gość z Sanoka, który bardzo ciekawie opowiedział o badaniach archeologicznych, podczas których natrafiono na relikty kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Sanoku, w którym to swój czwarty ślub wziął król Władysław Jagiełło. Pan dr P. Kotowicz przybliżył wyniki badań architektonicznych, które pozwoliły przybliży rozplanowanie i formę architektoniczną nie istniejącej już od kilkuset lat świątyni. Omówił również dokonane w jej obrębie oraz na otaczającym ją terenie dawnego cmentarza odkrycia.
Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Warto przypomnieć, że kolejny gość już niebawem pojawi się w świdnickim muzeum – w dniu 5 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 zagości tu Pan prof. Wojciech Chudziak z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Już dziś polecamy wszystkim zainteresowanym.
 Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków objął honorowy patronat nad cyklem „Archeologia przy kawie”.
 

Elżbieta Górowska

Galeria

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
„Zabytki północnej części województwa lubuskiego” pod red. Jarosława Lewczuka i Błażeja Skazińskiego, s. 232, Gorzów Wlkp.- Zielona Góra 2004 r.   Publikacja podzielona jest na części tematyczne....
Zabytek Chroniony Prawem
2
Translate / Übersetzen