Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
12.03.2018
Spotkanie ze znalazcami zabytków archeologicznych w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wkp.

W dniu 7 marca 2018 roku w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. zorganizowano spotkanie ze znalazcami zabytków archeologicznych, które przekazane zostały do gorzowskiego Muzeum. Wzorem lat ubiegłych, z inicjatywy Dyrekcji Muzeum, przy współpracy z Marszałkiem Województwa Lubuskiego i Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zorganizowane zostanie spotkanie z osobami, które przypadkowo odkryły skarby i zawiadomiły o tym organy ochrony zabytków.
Na wniosek złożony przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał osobom, które dokonały odkryć nagrody pieniężne. Znalezisk dokonano w miejscowościach: Świętojańsko w gminie Krzeszyce – skarb przedmiotów brązowych kultury unietyckiej, na który natrafili Pan Maciej Grochocki i Pan Lucjan Piworun; Międzyrzecz – skarb przedmiotów brązowych kultury łużyckiej, odkryty przez Pana Piotra Wolańskiego oraz Borek w gminie Deszczno – skarb przedmiotów brązowych kultury unietyckiej, odnaleziony przez Pana Piotra Juszczaka.
Przybyłych licznie na spotkanie gości przywitała Pani dr Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. Następnie podziękowania wygłosili Pani Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego i Pan Błażej Skaziński Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie Wlkp. Na zakończenie skarby zostały zaprezentowane i omówione przez Pana Stanisława Sinkowskiego, archeologa z gorzowskiego muzeum.
 
 

Błażej Skaziński

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
Spis treści Słowo wstępne  ....................................5 I. Barbara Bielinis-Kopeć - „ Rozwój miast na Ziemi Lubuskiej do II wojny światowej i zniszczenia po 1945 roku”.........................................................................................7 II....
Zabytek Chroniony Prawem
8
Translate / Übersetzen