Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Seminarium szkoleniowe poświęcone gospodarce przes...
Aktualności
09 czerwiec 2015
Seminarium szkoleniowe poświęcone gospodarce przestrzennej i Prawu budowlanemu przez organy gminy oraz administracji architektoniczno-budowlanej w starostwach

Rozmiar czcionki
A A A

W dniach 1-3 czerwca 2015 r. w Łukęcinie zorganizowane zostało seminarium szkoleniowe dotyczące wybranych zagadnień z problematyki planowania przestrzennego i prawa budowlanego. Jak co roku organizatorem szkolenia był Wydział Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczestników seminarium przywitała Pani Katarzyna Osos Wojewoda Lubuski. Następnie Pan Jacek Szer Zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Pan Norbert Książek Dyrektor Departamentu Orzecznictwa Administracji Architektoniczno-Budowlanej omówili zmiany w Prawie budowlanym. W szkoleniu wzięła również udział B. Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, która omówiła sprawy związane z przekazywaniem kompetencji wojewódzkiego konserwatora zabytków na rzecz samorządów.
Jak co roku seminarium, zorganizowane przez Pani  Annę Maćkowiak Dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Tegoroczna edycja  zgromadziła znaczną grupę architektów, urbanistów, pracowników urzędów gmin i starostw.
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Zobacz również
Informacja o ogłoszeniu o naborze na stanowisko MKZ w Gorzowie Wlkp.
Na stronie internetowej na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp....
Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego dotyczącego fary w Gubinie
Gmina Gubin, jako Organizator Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego...
"Szanse, wizje, nadzieje, przyszłość" w Gubinie
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 7 i 8 września...
 Przedsionek Raju zagościł w kościele w Brodach
W dniu 28 lipca 2016 roku w kościele parafialnym w Brodach odbył...