Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Seminarium szkoleniowe poświęcone gospodarce przes...
Aktualności
09 czerwiec 2015
Seminarium szkoleniowe poświęcone gospodarce przestrzennej i Prawu budowlanemu przez organy gminy oraz administracji architektoniczno-budowlanej w starostwach

Rozmiar czcionki
A A A

W dniach 1-3 czerwca 2015 r. w Łukęcinie zorganizowane zostało seminarium szkoleniowe dotyczące wybranych zagadnień z problematyki planowania przestrzennego i prawa budowlanego. Jak co roku organizatorem szkolenia był Wydział Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczestników seminarium przywitała Pani Katarzyna Osos Wojewoda Lubuski. Następnie Pan Jacek Szer Zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Pan Norbert Książek Dyrektor Departamentu Orzecznictwa Administracji Architektoniczno-Budowlanej omówili zmiany w Prawie budowlanym. W szkoleniu wzięła również udział B. Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, która omówiła sprawy związane z przekazywaniem kompetencji wojewódzkiego konserwatora zabytków na rzecz samorządów.
Jak co roku seminarium, zorganizowane przez Pani  Annę Maćkowiak Dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Tegoroczna edycja  zgromadziła znaczną grupę architektów, urbanistów, pracowników urzędów gmin i starostw.
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Zobacz również
Podstawa prawna
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że od dnia...
Zawiadomienie
W związku z przejęciem kompetencji z zakresu właściwości...
Żagań - pałac
Rozpoczęto realizację projektu dotyczącego wymiany nawierzchni...
Badania ratusza
W 2004 r. w zielonogórskim ratuszu natrafiono na nieznane...