Strona główna / Serwis informacyjny / Planowane wydarzenia / Konferencja pt. Poszukiwacz-Archeolog – możliwości...
Planowane wydarzenia
10 grudzień 2015
Konferencja pt. Poszukiwacz-Archeolog – możliwości współpracy w dniach 10-11 grudnia 2015 r. w Zielonej Górze

Rozmiar czcionki
A A A

W imieniu organizatorów, pragniemy serdecznie zaprosić na konferencję, poświęconą problematyce współpracy środowiska poszukiwaczy z archeologami, muzealnikami oraz konserwatorami zabytków, które odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2015 r. w Zielonej Górze.  W czasie tych dwóch dni, zapraszamy do otwartej debaty o problemach i wyzwaniach stojących przed środowiskami poszukiwaczy, archeologów, muzealników oraz służb konserwatorskich. Przedstawimy również wypracowany w województwie lubuskim model współpracy wszystkich wymienionych środowisk na rzecz ochrony zabytków. Ważnym elementem naszego spotkania będzie omówienie i zaprezentowanie rekomendacji z zakresu usprawnienia obowiązującego w Polsce prawa.
 
Organizatorzy Konferencji:
Stowarzyszenie Lubuska Grupa Eksploracyjna „Nadodrze”, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział Lubuski, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Archeologii i Ochrony Zabytków Militarnych PERKUN, Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz".
Konferencja odbywa się w ramach projektu „Lubuska sieć współpracy na rzecz ochrony zabytków” w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015.

ZAPROSZENIE

PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz również
XI Lubuskie Spotkania Architektów z Konserwatorami Zabytków
 Stowarzyszenie Architektów Polskich O. Zielona Góra oraz...
Zapraszamy na spotkanie poświęcone Klemowi Felchnerowskiemu
Zapraszamy na spotkanie poświęcone Klemowi Felchnerowskiemu...
Zaproszenie na konferencję
Minęło już ponad pół wieku od momentu, kiedy dawne wschodnie...