Strona główna / Serwis informacyjny / Konferencje / Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na EDD
Konferencje
16 wrzesień 2016
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na EDD

 Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa

Rozmiar czcionki
A A A
 Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się 16-17 września, pod wspólnym hasłem przewodnim – „GDZIE DUCH SPOTYKA SIĘ Z PRZESTRZENIĄ – ŚWIĄTYNIE / ARCYDZIEŁA / POMNIKI”. Będzie to doskonała okazja by pochylić się nad lokalnym dziedzictwem oraz odkryć duchowe i kulturowe bogactwo naszego regionu.
W piątek 16 września o godzinie 17.00, zapraszamy do Muzeum Ziemi Wschowskiej na otwarcie wystawy fotografii Wiesława Stępnia i Marka Chwistka „Duchowość krajobrazu kulturowego ziemi wschowskiej”. Natomiast o godz. 19.00 w klasztorze OO. Franciszkanów pw. św. Józefa Oblubieńca, podczas wieczornego spotkania z duchem wschowskich świątyń, odbędzie się kameralny koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie oraz wykład Marty Małkus „Świętych obcowanie we wschowskim kościele klasztornym”. Spotkanie zwieńczone zostanie wspólnym zwiedzaniem świątyni.
W sobotę 17 września o godzinie 19.00  w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Wniebowzięcia NMP we Wschowie, w którym odbędzie się drugi kameralny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I – go stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Tuż po koncercie będziemy mogli wysłuchać wykładu dr. Marcelego Tureczka „Dzwony i ich tajemnice”. Dzień drugi również zakończy się wspólnym zwiedzaniem świątyni.

MZW

Zobacz również
„Wschowskie Dni z Funduszami Europejskimi”
W dniach 18-19 października 2013 r. na wschowskim rynku zagościło...
II Lubuska Sesja Numizmatyczna
Wsobotę 24 września br. w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Pl....
Pomnik Diany - posiedzenie Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków
W dniu 9.03.2012 r. na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Ochrony...
Wschowa - szkolenie dla samorządowców
w dn. 23 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wschowie...