Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Zaproszenie na warsztat dla młodych aktywistów w r...
Aktualności
27 marzec 2019
Zaproszenie na warsztat dla młodych aktywistów w ramach projektu PoleDziałania

Rozmiar czcionki
A A A
Szanowni Państwo,
W imieniu Fundacji Wspomagania Wsi pragniemy zaprosić młodzież w wieku 16-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na warsztat dla młodych aktywistów w ramach naszego nowego projektu PoleDziałania.
Będziemy bardzo wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o projekcie wśród młodych osób. Do wiadomości dołączony jest plakat (link do pobrania plakatu). Zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w widocznym miejscu. Przesyłamy też link do posta promującego projekt na Facebooku Fundacji Wspomagania Wsi (przypięty na górze strony) z prośbą o udostępnienie go na profilach Państwa organizacji.
 
Co przygotowaliśmy dla uczestników?
W nadchodzących miesiącach zaprosimy zrekrutowanych uczestników projektu na weekendowe spotkanie regionalne (w Łowiczu), żeby z pomocą doświadczonych moderatorów dowiedzieć się od młodych ludzi, jakie inicjatywy chcieliby przedsięwziąć w swoim środowisku lub co chcieliby w nim zmienić. Będzie to też okazja do integracji i miłego spędzenia czasu w gronie podobnie myślących zapaleńców.
Następnie wspólnie opracujemy program warsztatów jesiennych (w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim, 11-13.10.2019 r.), które dostarczą uczestnikom takiej wiedzy i umiejętności dot. działań społecznych, jakich oczekują i jakie wynikają z ich potrzeb. Również tam, oprócz pracy warsztatowej, będzie dużo czasu na poznawanie się i zabawę.
 
Czego będą mogli się nauczyć na warsztacie jesiennym? Kluczowe, ale nie jedyne zagadnienia to:
• Praca metodą projektową - od rozpoznania potrzeb ludzi do zaplanowania i przeprowadzenia działania
• Zawieranie partnerstw z lokalnymi instytucjami - władzami samorządowymi i przedsiębiorcami
• Rekrutacja członków zespołu i komunikacja w grupie
• Radzenie sobie z formalnościami projektowymi
• Promowanie swoich projektów w społeczności wiejskiej
• Zdobywanie środków na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku
Stawiamy na dialog między nami a młodzieżą od samego początku do końca. Inicjatywy uczestników, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie z naszej strony.
Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2019 r.!
 
Kogo szukamy?
Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.
Do udziału w projekcie szczególnie zaproszone są osoby, które angażowały się wcześniej w inicjatywy społeczne, wolontarystyczne, kulturalne czy polityczne. Nie jest to jednak warunek konieczny. To nic, jeśli do tej pory uczestnicy nie będą mieli na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszą nam problem społeczny w ich okolicy i zaproponują jego rozwiązanie, być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!
 
Więcej informacji na temat projektu oraz szczegóły rejestracji znajdują się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/
 
Serdecznie zapraszamy do projektu!
 
Z poważaniem,
Jędrzej Godlewski
Koordynator projektu PoleDziałania
 
 
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1
01-022 Warszawa


 
 

Zobacz również
 Posiedzenie Międzynarodowej Rady Konserwatorskiej Parku Mużakowskiego i Parku Branitz
W dn. 29-30 września 2016 r. w Nowym Zamku w Parku Mużakowskim...
Jazz w pałacu w Starym Kisielinie
W dniu 1 grudnia 2018 r. zorganizowano w pałacu  w Starym...
Konferencja naukowa
W dniach 15-16 marca 2007 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim...
Spudłów - prace przy ruinie kościoła
Przy ruinie kościoła w Spudłowie k. Górzycy prowadzone...