Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Konferencja „Małe miasta w polskiej przestrzeni k...
Aktualności
07 lipiec 2010
Konferencja „Małe miasta w polskiej przestrzeni kulturowej”

Rozmiar czcionki
A A A

W dniach 28-30 czerwca 2010 r. w Galinach, w województwie warmińsko-mazurskim, wojewódzcy konserwatorzy zabytków i dyrektorzy Regionalnych Ośrodków Badań i Dokumentacji Zabytków wzięli udział w  konferencji poświęconej problematyce małych miast w polskiej przestrzeni kulturowej.
W dniu 28 czerwca br. wojewódzcy konserwatorzy zabytków spotkali się z Piotrem Żuchowskim Generalnym Konserwatorem Zabytków. Dyskutowano o największych bolączkach służb ochrony zabytków, ich niedoszacowaniu etatowym oraz dużym zróżnicowaniu budżetów w poszczególnych regionach.
W dniu 29 czerwca br., przy dużym zaangażowaniu Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Olsztynie i jego dyrektora Iwony Liżewskiej, zorganizowany został objazd po zabytkowych kościołach i pałacach Warmii. Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z najnowszymi realizacjami konserwatorskimi np. w kościele w Świętej Lipce.
W ostatnim dniu konferencji zaprezentowane zostały referaty mieszczące się w jej tematyce, rozpoczynając od prezentacji Barbary Zalewskiej Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

B.Bielinis-Kopeć

Galeria
Zobacz również
Szlak Michaela Willmanna - warsztaty
W ramach projektu Szlak Michaela Willmanna w dawnym księstwie...
Wystawa Bronisława Bugla w Muzeum Ziemi Lubuskiej
W dniu 2 marca 2016 roku w Muzeum Ziemi Lubskiej odbył się...
Kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie
Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy witrażach...