Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Książka „1000 muzeów w Polsce”
Aktualności
07 grudzień 2011
Książka „1000 muzeów w Polsce”

Rozmiar czcionki
A A A

„To dobry moment , aby nie tylko pokazać innym, ale także samemu zdać sprawę, jak bogate i różnorodne jest dziedzictwo muzealne w naszym kraju – i temu służy niniejsza książka. Muzea wielkie i znane występują tu obok małych i niedawno powstałych. Muzea mające długa tradycję – obok powołanych w ostatnich kilku latach. Spełniające wysokie wymagania merytoryczne muzea rejestrowane, muzea, które uzgodniły statut z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego – obok niemałej grupy muzeów należących do uniwersytetów, instytutów naukowych, centrów kultury, zakonów, parafii, stowarzyszeń, osób prywatnych.”
Tak we wstępie do przewodnika pisze Bogdan Zdrojewski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starannie wydana i bogato ilustrowana publikacja w formie przewodnika prezentuje na 1104 stronach 1000 muzeów działających w Polsce. Z naszego województwa zaprezentowano kilkanaście interesujących muzeów. Między innymi możemy przeczytać o Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze,  Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., Muzeum Zamkowym w Krośnie Odrzańskim czy Muzeum Instrumentów Muzycznych w Szybie.
Całość rzetelnego opracowania zawiera informacje adresowe, co niewątpliwie ułatwi kontakt wszystkim zainteresowanym.

(Koncepcja, teksty, wybór zdjęć, redakcja naukowa Dorota Folga Januszewska, Wydawnictwo BOSZ, Lesko 2011r.; wydano przy współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. ISBN 978-7576-134-4)

 

B.Bielinis-Kopeć

Zobacz również
Glińsk - remont dachu i wieży kościoła
Rozpoczął się remont dachu i wieży kościoła filialnego...
Lubuskie Spotkania z Zabytkami - Dziedzictwo kulturowe Sękowic
W dniu 13 czerwca 2014 r. zorganizowane zostały w Sękowicach...
Wykład "Tajemnice krypty byłego kościoła ewangelickiego w Bytomiu Odrzańskim"
Fundacja Archeologiczna oraz Burmistrz Bytomia Odrzańskiego zapraszają...