A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Dotacje na prace przy zabytkach - podpisanie umów
Aktualności
27 czerwiec 2014
Dotacje na prace przy zabytkach - podpisanie umów

Podpisanie umów o przyznaniu dotacji celowych z budżetu Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane planowane do wykonania przy zabytkach w roku 2014

Rozmiar czcionki
A A A

W dniu 16 czerwca 2014 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., w obecności Pana Jerzego Ostroucha Wojewody Lubuskiego, podpisane zostały umowy o przyznaniu dotacji celowych z budżetu Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane planowane do wykonania przy zabytkach w 2014 r. Środki budżetowe przyznane zostały następującym właścicielom zabytków:
1. Gmina Krosno Odrzańskie - na roboty zabezpieczające przy uszkodzonym fragmencie murów obronnych przy ul. Słonecznej w Krośnie Odrzańskim (25 000 zł)
2. Gmina Kożuchów -na roboty budowlane przy uszkodzonej bastei przy ul. Chopina w Kożuchowie – II etap.  (25 000 zł)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli - na konserwację i restaurację sygnaturki dawnego Zboru Braci Morawskich w Nowej Soli  (25 000 zł)
4. Powiat Zielonogórski Zespół budynków dawnego sanatorium w Trzebiechowie - na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy tarasie i schodach zewnętrznych (25 000 zł)
5. Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu- na II etap prac konserwatorskich przy barokowym ołtarzu głównym w kościele pw. św. Marcina z Tours i Wniebowzięcia NMP w Gościkowie –Paradyżu  (25 000 zł)
6. Parafia Rzymkskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach - na  remont kościoła filialnego w Okszy – I etap (20 000 zł)
7. Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Chotkowie - na prace konserwatorskie i restauratorskie przy skrzydłach gotyckiego tryptyku w kościele parafialnym w Chotkowie (6 000 zł)
8. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu – na prace konserwatorskie polichromii prezbiterium kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu (10 000 zł)
9. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Drągowinie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy ceramicznej posadzce prezbiterium wczesnogotyckiego kościoła w Niwiskach (10 000 zł)
10. M. Patecki, - na prace zabezpieczające szczytu, przemurowanie i zabezpieczenie ściany północnej, odgruzowanie renesansowego dworu w Przybyszowie, uszkodzonego w wyniku katastrofy budowlanej (20 000 zł)
11. Parafia Rzymskokatolicka pw. Zwiastowania NMP w Bożnowie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy trzech osiemnastowiecznych epitafiach z elewacji kościoła Chrobrowie, uszkodzonych w wyniku katastrofy budowlanej  (13 000 zł)
12. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy w Bobrówku – na remont dachu,  wzmocnienie fundamentów zakrystii kościoła filialnego pw. św. Piotra i Pawła w Lubiczu (20 000 zł)
13. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie - na naprawę ceglanej fasady i pokrycia dachu wież i sterczyn kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie (20 000 zł)
14. A. Michoński, - na zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych i dostępem osób postronnych pałacu w Bojadłach (6 000 zł)
15. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Lubnie - na remont dachu, wzmocnienie belki stropowej kościoła w  filialnego Matko Bożej Królowej Świata w Stanowicach (15 000 zł)
16. Parafia Rzymskokatolicka pw. Matko Bożej Gromnicznej w Kożuchowie – na II etap prac konserwatorskich barokowego ołtarza głównego z obrazami Georga Lichtenfelsa St. w kościele parafialnym w Kożuchowie (10 000 zł)
17. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Mycielinie – na prace konserwatorskie i restauratorskie  przy gotyckim ołtarzu pw. Ostatniej Wieczerzy z kościoła parafialnego w Mycielinie – IV etap  (2 000 zł)
18. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława w Łęgowie – na wymianę instalacji elektrycznej w kościele filialnym w Klępsku (20 000 zł)
19. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy barokowym ołtarzu pw. Trójcy Świętej w kościele parafialnym w Szprotawie
(10 000 zł)
20. Parafia Rzymskokatolicka pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku – na remont pokrycia dachowego na kościele w Chlastawie (20 000 zł)
21. Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu – na odtworzenie schodów wewnętrznych, stolarki drzwiowej i okiennej, wewnętrznej konstrukcji drewnianej I kondygnacji, portalu wraz ze sztukateriami, tynkowanie i malowanie elewacji wieży, montaż instalacji odgromowej wieży kościoła parafialnego w Otyniu, zniszczonej w wyniku katastrofy budowlanej
(10 000 zł)
22. Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej w  Gubin – na prace konserwatorskie przy balustradzie empory za ołtarzem i trzech ołtarzowych rzeźbach pełnoplastycznych należących do wyposażenia kościoła filialnego w Sękowicach (5 000 zł)
23. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bytnicy- na ostatni etap prac konserwatorskich empory organowej wraz z podporami i schodami w kościele filialnym w Budachowie (7 000 zł)
24. Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku – na prace konserwatorskie przy 8 szt. skórzanych aplikacji zdobiących filary kościoła w Słońsku (8 000 zł)

 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria
Zobacz również