A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Dotacje na lubuskie zabytki
Aktualności
15 czerwiec 2015
Dotacje na lubuskie zabytki

Rozmiar czcionki
A A A

W dniu 12 czerwca 2015 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. nastąpiło podpisanie umów o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, które realizowane będą w bieżącym roku w lubuskich zabytkach. Środki, pozostające w dyspozycji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, rozdysponowano m.in. z przeznaczeniem na kontynuację prac konserwatorskich przy elewacjach pałacu w Zaborze, ołtarzy w kościołach w Gościkowie-Paradyżu, Rudnej, Mycielinie  i Grabinie, wystroju klatki schodowej Muzeum w Nowej Soli, remonty kościołów w Okszy, Sękowicach, Lubnie,  prace zabezpieczające mury miejskie w Ośnie Lubuskim oraz pałac w Bojadłach.
Przed zawarciem pierwszych umów Pani Katarzyna Osos Wojewoda Lubuski zaakceptowała proponowany przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków podział środków na ochronę zabytków, przeznaczonych do realizacji w ramach dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w roku 2015 r.
Podpisanie umów pomiędzy Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków nastąpiło w obecności Wojewody Lubuskiego. Pani Wojewoda podziękowała wszystkim obecnym za wielką dbałość i troskę o zabytki, które są dziedzictwem naszego regionu.

 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria
Zobacz również
Sensacyjne odkrycie k. Gorzowa Wielkopolskiego
W dniu 2 października 2012 roku za pośrednictwem Kierownika...
Porozumienie z WITD
W dniu 02.03.2012 r. w Gorzowie Wlkp. Lubuski Wojewódzki Konserwator...
Powołanie Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków
W dniu 19 lutego 2010 r. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków...
Wykład o drewnianych kościołach województwa lubuskiego
W dniu 13 grudnia 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece...