A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Planowane wydarzenia / Konferencja pt. Poszukiwacz-Archeolog – możliwości...
Planowane wydarzenia
10 grudzień 2015
Konferencja pt. Poszukiwacz-Archeolog – możliwości współpracy w dniach 10-11 grudnia 2015 r. w Zielonej Górze

Rozmiar czcionki
A A A

W imieniu organizatorów, pragniemy serdecznie zaprosić na konferencję, poświęconą problematyce współpracy środowiska poszukiwaczy z archeologami, muzealnikami oraz konserwatorami zabytków, które odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2015 r. w Zielonej Górze.  W czasie tych dwóch dni, zapraszamy do otwartej debaty o problemach i wyzwaniach stojących przed środowiskami poszukiwaczy, archeologów, muzealników oraz służb konserwatorskich. Przedstawimy również wypracowany w województwie lubuskim model współpracy wszystkich wymienionych środowisk na rzecz ochrony zabytków. Ważnym elementem naszego spotkania będzie omówienie i zaprezentowanie rekomendacji z zakresu usprawnienia obowiązującego w Polsce prawa.
 
Organizatorzy Konferencji:
Stowarzyszenie Lubuska Grupa Eksploracyjna „Nadodrze”, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział Lubuski, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Archeologii i Ochrony Zabytków Militarnych PERKUN, Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz".
Konferencja odbywa się w ramach projektu „Lubuska sieć współpracy na rzecz ochrony zabytków” w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015.

ZAPROSZENIE

PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz również
Szkolenie dla kandydatów na społecznych opiekunów zabytków
W dniu 16 lutego 2011 r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu...
Otwarcie dawnych Zakładów Włókienniczych „Polska Wełna”
W dn. 17 września 2008 r. nastąpiło uroczyste otwarcie dawnych...
Badania archeologiczne na terenie dawnego cmentarza św. Jana w Zielonej Górze
W związku z planowaną budową parkingu, Oddział Lubuski Stowarzyszenia...
24.12.2018 r. - urząd będzie nieczynny
Uprzejmie informujemy,iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 17 Szefa...