A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Planowane wydarzenia / POLSKO-NIEMIECKIE FORUM KONSERWATORSKIE
Planowane wydarzenia
28 kwiecień 2016
POLSKO-NIEMIECKIE FORUM KONSERWATORSKIE

Rozmiar czcionki
A A A

W dniach 28-29 kwietnia odbędzie się we Wschowie Polsko-Niemieckie Forum Konserwatorskie dotyczące zabytkowych cmentarzy. Spotkanie we Wschowie ma na celu wymianę doświadczeń w działaniach na rzecz ochrony konserwatorskiej dawnych cmentarzy, ich znaczenia dla dziedzictwa kulturowego oraz ustalenie dobrych praktyk w realizacji programów konserwatorskich m.in. na przykładzie cmentarza w Halle, św. Mikołaja w Görlitz, cmentarza wokół Kościoła Pokoju w Świdnicy, Lapidarium w Kożuchowie, Lesznie oraz cmentarza otaczającego dawny kościół Łaski w Jeleniej Górze. Pierwszego dnia Forum, w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3, odbędzie się blok wykładów i dyskusji. Drugi dzień zaplanowano jako sesję wyjazdową do dwóch lapidariów: w Lesznie i Kożuchowie.
Muzeum Ziemi Wschowskiej pragnie jednocześnie zainicjować powstanie trasy turystycznej „Zabytkowe Cmentarze”, na której znajdą się na początek dawne cmentarze w Kożuchowie - Bytomiu Odrzańskim – Szlichtyngowej - Wschowie – Lesznie – Śmiglu. Trasa może stać się szlakiem ogólnopolskim lub nawet europejskim.
Organizatorami Forum jest Muzeum Ziemi Wschowskiej i Dyrektor Referatu Kultury BKM Rządu Republiki Federalnej Niemiec Magdalena Oxfort. Działania realizowane są w partnerstwie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej. 
 

Kontakt Muzeum Ziemi Wschowskiej: tel. +48 65 540 74 61
promocja.muzeum.wschowa@gmail.com

ZAPROSZENIE

PLAKAT

Marta Małkus - Muzeum Ziemi Wschowskiej

Zobacz również
Promocja książki „Poznajemy Wschowę obrazem i smakiem”.
 Od pięciu lat Stowarzyszenie Czas A.R.T. dba o nasze wspólne...
Wschowa - konferencja naukowa
Już po raz siódmy na zaproszenie Stowarzyszenia Czas...
II Lubuska Sesja Numizmatyczna
Wsobotę 24 września br. w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Pl....
Obrady Międzyregionalnej Komisji Rekomendacyjnej we Wschowie
 W dniach 10-11 sierpnia 2016 roku we Wschowie zorganizowano...