A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Szkolenie dla powiatu żagańskiego
Aktualności
24 luty 2018
Szkolenie dla powiatu żagańskiego

Rozmiar czcionki
A A A
Na zaproszenie Starosty Żagańskiego, przy udziale Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przeprowadzono szkolenie, na które zaproszono Burmistrzów i Wójtów gmin powiatu żagańskiego oraz  urzędników  zajmujących się  tematyką ochrony i opieki nad zabytkami. Szkolenie odbyło się  w dniu 16 lutego 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
Na wstępnie Pan Henryk Janowicz Starosta Żagański powitał wszystkich uczestników szkolenia. Następnie Pani dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków  omówiła zadania samorządu terytorialnego  w zakresie opieki nad zabytkami, nowelizację ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i administracyjne kary pieniężne oraz ewidencję zabytków. Na zakończenie Pan Edward Filipiak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu omówił zagadnienia ochrony zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych.
Wykonywanie zadań w zakresie opieki nad zabytkami jest jednym z ustawowych zadań własnych samorządów wszystkich szczebli. Szkolenie służyło przybliżeniu aspektów prawnych i praktycznych realizowanych przez samorząd zadań.
 
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria
Zobacz również
Żagań - remont dachu kościoła fil. pw. św. Krzyża
Rozpoczęto prace związane z  remontem dachu kościoła...
Żagań - kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP
Rozpoczęto remont dachu kościoła w części nad prezbiterium....
Żagań - prace konserwatorskie przy drzwiach biblioteki poaugustiańskiej
Trwają prace konserwatorskie i restauratorskie robót...
Żagań - odkrycie podczas prac remontowych
W trakcie prac remontowych przy elewacji kościoła pw. ...