A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Europejskie Dni Dziedzictwa / Organowa odnowa, czyli o zabytkach wokół nas
Europejskie Dni Dziedzictwa
24 wrzesień 2020
Organowa odnowa, czyli o zabytkach wokół nas

Rozmiar czcionki
A A A

We wrześniu obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa – inicjatywę mającą na celu promowanie zabytków. Nie tylko tych znanych i podziwianych na całym świecie, ale też małych, lokalnych, często zapomnianych. Można się zdziwić, jak dużo jest ich wokół nas.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sulechowskiej „Pro Sulechovia” wraz z Zakładem Organmistrzowskim „Ars Organum” Adama Olejnika, Szkołą Podstawową w Kijach oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kijach zaprasza wszystkich miłośników zabytków z województwa lubuskiego do wspólnego odkrywania tajemnic, jakie kryją zabytkowe organy.
Warto śledzić stronę: www.facebook.com/prosulechowia/
W dniu 18.10.2020 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kijach odbędzie się świętowanie wpisania tamtejszych organów do wojewódzkiego rejestru zabytków, zorganizowana zostanie bitwa na głosy organowe i (nie)poważny koncert organowy. Uczestnicy zaproszeni zostaną do zwiedzenie wnętrza organów i degustacji wyśmienitej szarlotki, a jeżeli komuś będzie mało, zaserwowana zostanie pogadanka na opak o budowie organów.
Wcześniej jednak warto wziąć udział w:
•    Internetowym Konkursie Organowym od 28.09.2020 r. do 7.10.2020 r. skierowanym do młodzieży i dorosłych. Codziennie jedna zagadka organowa, choć nie tylko. Nie trzeba dysponować specjalistyczną wiedzą. Wystarczą ciekawość i chęć poznania.
Warto śledzić stronę: www.facebook.com/arsorganum/
•    Plastycznym Konkursie Organowym od 28.09.2020 r. do 9.10.2020 r. skierowanym do dzieci w wieku 5-12 lat. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Ciekawość również. Zapytamy najmłodszych, jak wyobrażają sobie organy.
Warto śledzić stronę: www.facebook.com/spkije/
Wydarzenie wpisane jest do kalendarza Europejskich Dni Dziedzictwa 2020.

Marta Kincel-Olejnik, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sulechowskiej „Pro Sulechovia”

Zobacz również
Organowa odnowa, czyli o zabytkach wokół nas
We wrześniu obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa – inicjatywę...