A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Planowane wydarzenia / Webinarium "Architektura drewniana od deski do des...
Planowane wydarzenia
21 kwiecień 2021
Webinarium "Architektura drewniana od deski do deski. Teoria i praktyka"

Rozmiar czcionki
A A A

W dniu 21 kwietnia 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Narodowy Instytut Dziedzictwa organizuje  konferencje on-line pt. "Architektura drewniana od deski do deski. Teoria i  praktyka", która w całości będzie poświęcona budownictwu drewnianemu. 

Webinarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców: pasjonatów architektury drewnianej, służb konserwatorskich, właścicieli obiektów, organizacji pozarzadowych oraz osób zaangażowanych w ochronę i popularyzację budownictwa drewnianego. W ramach konferencji zostanie przeprowadzonych 5 paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział eksperci i specjaliści z zakresu ochrony architektury drewnianej i opieki nad nią, właściciele i zarządcy budynków, konserwatorzy i historycy sztuki oraz działacze organizacji pozarządowych.

Konferencja odbędzie się w godzinach 10:00-16:00 i będzie dostępna bezpłatnie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie: https://app.evenea.pl/event/architekturadrewniana/.
Na zarejestrowane adresy mailowe zostanie wysłany link pozwalający na udział w webinarium oraz w dyskusji z prelegentami w formie czatu.

Wydarzenie na Facebooku dostępne jest pod linkiem: https://fb.me/e/1FtM62jWg

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prof. Magdalena Gawin – Generalny Konserwator Zabytków i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, która wraz z Bartoszem Skaldawskim Dyrektorem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, uroczyście otworzy konferencję. Patronat nad webinarium pełnią również Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Polski Komitet Narodowy ICOMOS oraz Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują TVP Kultura, Polskie Radio Program 2 oraz serwis Murator.pl.

PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz również
Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej
W dniu 15 stycznia 2010 roku, Małgorzata Szymańska-Dereń...
Zabezpieczenie i naprawa murów miejskich w Krośnie Odrzańskim- I etap
Ukończono prace w obrębie zachodniego odcinka zabytkowych murów...
Konserwacja malowideł w kościele parafialnym w Międzyrzeczu
W Międzyrzeczu zakończono kolejny etap prac konserwatorskich...