A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Wizyta Pana prof. Piotra Glińskiego Wicepremiera o...
Aktualności
03 sierpień 2021
Wizyta Pana prof. Piotra Glińskiego Wicepremiera oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w województwie lubuskim

Wizyta Pana prof. Piotra Glińskiego Wicepremiera oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w województwie lubuskim w dniach 2-3 sierpnia 2021 r.

Rozmiar czcionki
A A A

Podczas swojej wizyty w województwie lubuskim Pan Premier prof. Piotr Gliński odwiedził jedne z najcenniejszych zabytków naszego regionu, m.in. podniesione do rangi Pomnika Historii dawne opactwo cystersów w Gościkowie-Paradyżu , a także kościół w Rokitnie i zamek w Międzyrzeczu. O ich historii barwnie opowiedzieli opiekunowie zabytków, zaś Pani dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków przybliżyła przeprowadzone w zabytkach badania i prace konserwatorskie, które wsparte zostały w znacznym stopniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego. W spotkaniu uczestniczył Pan Władysław Dajczak i J.E. ks. Biskup Tadeusz Lityński, a także m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, kapłani. Cieszymy się, że mogliśmy Panu Premierowi zaprezentować choć niewielką, jednak ważną cząstkę dziedzictwa kulturowego naszego regionu i mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie będzie ku temu okazja.

 

Elżbieta Górowska

Galeria
Zobacz również
Zaproszenie na Wojewódzkie Obchody MDOZ do Rokitna
Zapraszamy na wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia...
Przedsionek Raju - 6 sierpnia 2016 r.
Wrzesiny, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela - 19:00 Wykonawcy: Joanna...
Rokitno - szkolenie służb konserwatorskich z terenu województwa lubuskiego
Wzorem lat ubiegłych, w dniach 29-30 sierpnia 2019 r. w Rokitnie...
Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Rokitnie
W dniu 15 kwietnia 2015 r. w Rokitnie odbyły się Wojewódzkie...