A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Wojewódzcy Konserwatorzy Zabytków uczestnikami dor...
Aktualności
20 maj 2022
Wojewódzcy Konserwatorzy Zabytków uczestnikami dorocznego spotkanie Stowarzyszenia Niemieckich Państwowych Konserwatorów Zabytków w Münster

Rozmiar czcionki
A A A

W dniach 15-18 maja 2022 r. w Münster odbyło się doroczne spotkanie służb konserwatorskich z krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec, na które zaproszona wojewódzkich konserwatorów zabytków oraz przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Instytutu dziedzictwa. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Pani dr Katarzyna Pałubska Dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN. Tematem przewodnim spotkania było pytanie o przyszłość-perspektywy ochrony zabytków. W ramach sekcji polsko-niemieckiej, którą moderowali Pan dr Thomas Drachenberg Konserwator Brandenburgi oraz Pani dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków dyskutowano o organizacji ochrony zabytków w Polsce i Niemczech, wyzwaniach związanych ze zmianą klimatu oraz zakresie dalszej współpracy.
W ostatni dzień zwiedzano zabytki Westfalii , co dało okazję do zapoznania się z realizacjami konserwatorskimi na tym terenie.

 

Elżbieta Górowska

Galeria
Zobacz również
"Henry van de Velde - sztuka bez granic"
W dniu 28 września 2007 r. w Trzebiechowie odbyła się międzynarodowa...
Lubuskie Spotkania z Zabytkami - promocja publikacji o zabytkach Zatonia
9 czerwca 2022 r., po dłuższej przewie spowodowanej pandemią,...
Badania w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie
W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie przeprowadzono...
Żary - odbudowa Domku Winnego
Badania architektoniczne pozostałości pawilonu ogrodowego tzw....