A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Wyróżnienie dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św...
Aktualności
30 maj 2022
Wyróżnienie dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa w Łęgowie za prace konserwatorsko-restauratorskie przy elewacjach kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Klępsku

Rozmiar czcionki
A A A

29 maja 2022 r. w klępskim kościele odbył się koncert organowy w ramach cyklu spotkań, związanych z jubileuszem 200-lecia powstania instrumentu Ludwig Hartig. Przy tej okazji miało miejsce wręczenie dla ks. Mirosława Wąsiewicza Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa w Łęgowie wyróżnienia w ramach nagrody  Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków „Lubuskie Konserwacje za pracę konserwatorsko-restauratorskie przeprowadzone w 2021 r. przy elewacjach świątyni, dzięki którym przywrócono pierwotnym wygląd świątyni z 2. poł. XVIII w.
Jak zawsze niezwykle barwnie o organach i ich budowniczym, demonstrując i wyjaśniając  działanie instrumentu, opowiedział organmistrz Pan Adam Olejnik. Wysłuchano równie utworów  barokowych mistrzów w wykonaniu Pana L. Knoppa i Pana M. Kocota oraz pieśni w wykonaniu Pani D. Jawornickiej. Publiczność bardzo licznie dopisała.
Kościół w Klepsku to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić, o cudnej urody wnętrzu, z zachowanym wyposażeniem i wystrojem reprezentującym zabytki od średniowiecza po modernizm, co szczególnie ważne, otoczony troską przez jego gospodarzy i mieszkańców.

 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria
Zobacz również
Lubuskie Spotkania z Zabytkami w kościele w Klępsku
W dn. 29 listopada 2013 r. w klępskim kościele zorganizowano...
Zaproszenie na kolejne Lubuskie Spotkania z Zabytkami
Zapraszamy na Lubuskie Spotkania z Zabytkami w kościele pw....
Klępsk - prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele fil.
Od połowy lipca br. w zabytkowym kościele filialnym pw. Nawiedzenia...