A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Porozumienie o współpracy pomiędzy Lubuskim Wojewó...
Aktualności
14 wrzesień 2023
Porozumienie o współpracy pomiędzy Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków a Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej

Rozmiar czcionki
A A A

W dniu 13 września 2023 roku w lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim Pani dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków i Pan nadbryg. Patryk Maruszak Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podpisali porozumienie o współpracy w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego zabytków na terenie województwa lubuskiego. Obejmuje ono m.in., współdziałanie podczas działań ratowniczych, ewakuacji dóbr kultury, współpracy w ramach kontroli zabytków, szkoleń, a także udzielanie informacji, konsultacji i innych niezbędnych działań służących ochronie zabytków. Dokument ten zastąpił wcześniejsze porozumienie o współpracy z dnia 01.12.2006 r.  
Przesłankę do podpisania nowego porozumienia o współpracy służb konserwatorskich i Straży Pożarnej na terenie województwa lubuskiego stanowiło porozumienie zawarte w dniu 28 marca 2023 r.  przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i Komendanta Głównego Straży Pożarnej, które dało możliwość zawarcia analogicznych, regionalnych porozumień o współpracy.
 

Galeria
Zobacz również
Informacja o ogłoszeniu o naborze na stanowisko MKZ w Gorzowie Wlkp.
Na stronie internetowej na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp....
Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Gorzowie Wlkp.
Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa,...
Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie lubuskim
5 września 2022 r. w Muzeum Lubuskim im. J. Deckerta w Gorzowie...
Powołanie Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków
W dniu 19 lutego 2010 r. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków...