Trwają prace związane z konserwacją i remontem pochodzącej z początku XX wieku kamienicy przy ul. Reja 6 w Zielonej Górze. Poprzedziły je badania konserwatorskie, które wskazały m.in. pierwotną kolorystykę elewacji i części wnętrz oraz stolarki okiennej. W trakcie realizowanego remontu stolarka okienna, zachowana prawie w komplecie, poddana została renowacji, podczas której przywrócono również jej oryginalną kolorystykę – od strony wnętrz była ona jasnożółta zaś od strony zewnętrznej – zielona. W zielonym kolorze pomalowane były również drzwi i ościeżnice, które pieczołowicie przywracane są do dawnego stanu. W trakcie remontu przywrócono pierwotną barwę elewacji – jasnożółta fasada dekorowana jest detalem architektonicznym podkreślonym kolorem zielonym, który również poddano pracom konserwatorsko-restauratorskim. Elewacja tylna pozbawiona jest dekoracji. Do pomalowania elewacji frontowej wykorzystano farby laserunkowe w celu uzyskania efektu rozwibrowania koloru, co dało już korzystne efekty na innych remontowanych zabytkach. Obecnie trwają próby barwne.
W efekcie prowadzonego remontu kamienica przy ul. Reja 6 powiększy liczbę zabytków odnowionych w procesie trwającej już od kilku lat rewitalizacji zabytkowej substancji Zielonej Góry, w tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje rzetelne rozpoznanie zabytku pod względem konserwatorskim, które poprzedziło proces projektowania oraz inwestycji, jak również poszanowanie dla zabytkowej stolarki, którą poddano pieczołowitej renowacji.
Prace konserwatorskie przy pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony w kościele w Konotopie
Rozpoczęły się badania i prace konserwatorskie przy renesansowym pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony Magdaleny z domu von