Trwa remont konserwatorski wnętrza kościoła filialnego pw. św. Judy i Tadeusza w Rudnie koło Nowej Soli. W wyniku usunięcia wtórnej posadzki z lastryko i betonowej wylewki odsłonięto historyczną posadzkę ceramiczną o wykroju kwadratowym, w naturalnym kolorze, ułożonej w mijankę.
Z uwagi na silne zniszczenia w obrębie posadzki, w dalszym etapie zostanie ona zabezpieczona, a na niej ułożone będą płytki powtarzające formę historyczną, zarówno w kwestii formy, grubości, kolorystyki, jak i ułożenia. Tym sposobem autentyczna, zabytkowa posadzka zostanie zachowana, a estetyka wnętrza i dawny charakter świątyni zostaną przywrócone.
W trakcie prac w posadzce nawy odkryto również wtórnie wprowadzoną piaskowcową płytę, zachowaną w części, ułożoną awersem do dołu. Po podniesieniu płyty okazało się, że ma ona renesansową formę i przedstawia kartusz herbowy rodziny von Unruh, z inskrypcją. Płyta zostanie zabezpieczona do późniejszej ekspozycji we wnętrzu świątyni.
Prace konserwatorskie przy pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony w kościele w Konotopie
Rozpoczęły się badania i prace konserwatorskie przy renesansowym pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony Magdaleny z domu von