Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Przybymierz – św. Anna Samotrzeć

Przybymierz - św. Anna Samotrzeć

Kradzież w dniach 14-18.11.2004 r. z kościoła fil. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przybymierzu.

Św. Anna Samotrzeć z kiścią winogron – wpisana do rejestru zabytków pod nr B/235/93 poz. 8 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze. Rzeźba jest wykonana z drewna, polichromowana. Wysokość – 70 cm. Datowanie – około 1500 r. 
 

Rzeźba figuruje w Krajowym wykazie zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (nr karty: 6195 daw. PC 01248). Wykaz ten jest dostępny w internecie pod adresem: https://www.skradzionezabytki.pl/.

Osoby posiadające informacje na temat skradzionych obiektów proszone są  o przekazanie ich Lubuskiej Policji, bądź Lubuskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków.

Kamila Domagalska

Zobacz również

Laureaci konkursu „Zabytek zadbany” z woj. lubuskiego

W ogólnopolskim  konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków  „Zabytek Zadbany” znalazło się aż trzech laureatów z województwa lubuskiego. W kategorii „Utrwalenie wartości

I Akademia Konserwatorska PKN ICOMOS

I Akademia Konserwatorska PKN ICOMOS w woj. lubuskim

W dniach 2-3 sierpnia 2025 r. gościliśmy w naszym województwie uczestników I Akademii Konserwatorskiej PKN ICOMOS, zorganizowanej we współpracy z

I Akademia Konserwatorska PKN ICOMOS – dzień pierwszy

Dnia 2 sierpnia 2025 r.  w ratuszu w Zielonej Górze rozpoczęła się I Akademia Konserwatorska PKN ICOMOS, we współpracy z

Zobacz również

Skip to content