Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Badania i prace konserwatorskie w kościele opactwa pocysterskiego w Gościkowie – Paradyżu

Prezentacja badań i prac konserwatorskich, które zrealizowano na bardzo szeroką skalę w 2007 r. w kościele opactwa pocysterskiego w Gościkowie – Paradyżu, obecnie Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne, odbyła się w dn. 4 kwietnia 2008 r. Impreza odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Naukowego ICOMOS.

Prezentacja wyników prac konserwatorskich dokonali Marcin Kozarzewski i Przemysław Gorek zaś wyniki badań architektonicznych zaprezentowała prof. Ewa Łużyniecka. O konserwacji organów opowiedział Adam Olejnik. Duży zakres badań i prac konserwatorskich i ich wysoka klasa wykonawstwa wyróżnia ten zespół na tle innych realizacji konserwatorskich w naszym województwie ale również w kraju. Uroczystość uświetniło wręczenie przez wojewodę Helenę Hatkę brązowego medalu „Zasłużony kulturze Gloria Artis” , którym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił długoletniego rektora seminarium ks. dr. Ryszarda Tomczaka.

Zobacz również

2 maja 2025 r. – Urząd będzie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu

Chotków - mechanizm zegara wieżowego

Mechanizm zegara wieżowego

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: : kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Kamień Pomorski - katedra - przewóz renesansowej płyty nagrobnej odzyskanej po kradzieży

Przewiezienie, odzyskanej przez Policję Zachodniopomorską, renesansowej płyty nagrobnej zdeponowanej w katedrze w Kamieniu Pomorskim

W dniu 09.04.2025  r. w obecności przedstawicieli Policji i służb konserwatorskich, Wicestarosta Krośnieński Pan Ryszard Zakrzewski odebrał renesansową płytę nagrobną 

Zobacz również

Skip to content