W dniu 07.08.2012 r. ok. godz. 17.00 doszło do katastrofy budowlanej dworu w Przybyszowie, gmina Sława. Zawaleniu uległ narożnik południowo-wschodni dworu. Zniszczenie obejmuje: zawalenie ścian zewnętrznych narożnika na całej ich wysokości oraz dachu nad częścią wschodnią budynku (około 1/3 połaci). Ponadto zniszczeniu uległo sklepienie na parterze budynku i stropy na piętrze oraz ściany wewnętrzne. Pozostała część ściany wschodniej jest silnie spękana. W wyniku zawalenia ścian naruszona została konstrukcja pozostałej części dachu, zagrożone zawaleniem są dwa kominy w części wschodniej. Uszkodzenie fragmentów murów konstrukcyjnych i dachu stwarza realne zagrożenie postępowania zniszczeń obiektu.
W 2010 r. na zlecenie Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została wykonana ekspertyza stanu technicznego, którą udostępniono również właścicielom w celu wykorzystania przy zabezpieczaniu dworu. W 2011 roku ściana obiektu została wsparta drewnianą konstrukcją. Kilka lat wcześniej podstemplowano sklepienia sali na parterze.
Dwór został wzniesiony w około 1600 roku w stylu późnorenesansowym, prawdopodobnie przez Sigismunda von Rechenberga, pana na Przybyszowie i Borowie Wielkim, ożenionego z Anną von Kanitz. Założony został na rzucie prostokąta, z ryzalitem od strony południowej. Obiekt dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, nakryty jest wysokim, czterospadowym dachem. Zbudowany został z kamienia i cegły, otynkowany, na elewacjach zachowały się pozostałości dekoracji sgraffitowej o formie ornamentu roślinnego, stanowiącej obramienie otworów okiennych. Fasadę budynku dekoruje późnorenesansowy portal wykonany z piaskowca. Wnętrze rozplanowane zostało w układzie trójdzielnym dwutraktowym z sienią na przestrzał. W części północnej sieni mieści się klatka schodowa. Pomieszczenia piwnic przekryte są sklepieniami kolebkowymi, w pomieszczeniach parteru występują sklepienia krzyżowe i stropy z podsufitką.