Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Projekt „Lubuska Sieć Współpracy na rzecz ochrony zabytków”

Lubuska Grupa Eksploracyjna „Nadodrze” otrzymała grant z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych na realizację projektu pt. „Lubuska Sieć Współpracy na rzecz ochrony zabytków”. Celem projektu jest wypracowanie modelu współpracy pomiędzy poszukiwaczami, archeologami, muzealnikami i służbą konserwatorską. Realizowany będzie on we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich Oddział Lubuski, Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu i Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych.
W dniu 6 czerwca 2015 r. w Iłowej odbyło się spotkanie Komisji Rekomendacyjnej, podczas którego przedstawiono cele i poszczególne etapy realizacji projektu, który adresowany jest do środowiska poszukiwaczy, archeologów, muzealników, przedstawicieli stowarzyszeń, społecznych opiekunów zabytków. Zakończy się on konferencją podsumowującą projekt w grudniu 2015 roku.
 

Zobacz również

2 maja 2025 r. – Urząd będzie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu

Chotków - mechanizm zegara wieżowego

Mechanizm zegara wieżowego

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: : kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Kamień Pomorski - katedra - przewóz renesansowej płyty nagrobnej odzyskanej po kradzieży

Przewiezienie, odzyskanej przez Policję Zachodniopomorską, renesansowej płyty nagrobnej zdeponowanej w katedrze w Kamieniu Pomorskim

W dniu 09.04.2025  r. w obecności przedstawicieli Policji i służb konserwatorskich, Wicestarosta Krośnieński Pan Ryszard Zakrzewski odebrał renesansową płytę nagrobną 

Zobacz również

Skip to content