W dworze w Broniszowie, gm. Kożuchów, pow. nowosolski, wpisanym do rejestru zabytków pod nr 294, przeprowadzono roboty budowlane polegające na wzmocnieniu stropów nad parterem oraz wzmocnieniu i odtworzeniu stropów nad pierwszym piętrem. Ponadto, przeprowadzono prace konserwatorskie obejmujące drewniany strop polichromowany w tzw. Sali Paradnej. Dekoracja zamknięta jest w symetryczne, prostokątne płyciny, tworzące iluzyjne kasetony wypełnione ornamentem cęgowo-okuciowym, z rozetami u styku narożników płycin. Zachowana w całości dekoracja została odsłonięta spod wtórnej, mniej wartosciowej sztukaterii i poddana zabiegom konserwatorskim. Zdemontowana sztukateria zostanie przeniesiona do innej, pozbawionej dekoracji sali. Ponadto, konserwacji poddano fryz malarski obiegający górne partie ścian sali. Prace współfinansowane były ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dwór w Broniszowie wzniesiono na reliktach pierwotnego założenia ok. 1500 r. Rozbudowa budowli, w wyniku której powstało dwuskrzydłowe założenie z ryzalitem od strony północnej, została przeprowadzona pod koniec XVI w. Na początku XVII w. nadbudowano dodatkową kondygnację, dostawiono wieżę i wykonano sgraffito na elewacji. Pod koniec XVII w. zmieniono artykulację elewacji oraz układ otworów okiennych fasady i elewacji wschodniej. Około poł. XIX w. wzniesiono neogotycką basztę i przebudowano mur kurtynowy okalający dziedziniec wewnętrzny dodając blankowanie.
W przyszłym roku planowane są m.in. prace związane z przeprowadzeniem konserwacji renesansowej dekoracji sztukatorskiej dawnej kaplicy i zakrystii.
Prace konserwatorskie przy pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony w kościele w Konotopie
Rozpoczęły się badania i prace konserwatorskie przy renesansowym pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony Magdaleny z domu von