Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

II etap prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym fary w Szprotawie

 Trwają prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym z kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie.
W roku 2017 wykonano pełną konserwację i restaurację barokowych rzeźb świętych Piotra i Pawła oraz Grupy Ukrzyżowania.
Obecnie konserwacji jest poddawany obraz z przedstawieniem Wieczerzy w Emmaus, który jest częścią drugiego etapu prac przy ołtarzu. Po pierwszych bardzo pracochłonnych zabiegach przy odwrociu obrazu, z którego trzeba było usunąć dyktę (na którą było trwale przyklejone podobrazie płócienne) oraz farbę olejną z licznymi łatami, konserwatorzy przeszli do usuwania warstw wtórnych z lica obrazu. Prace te okazały się również bardzo trudne. Lico obrazu było pokryte warstwami przemalowań z farb temperowych i olejnych, jak również posiadało liczne kity. Obecnie z lica usunięto wszystkie wtórne warstwy, spod których ukazało się bardzo zniszczone lico obrazu, Stopień zniszczenia oraz pierwotną formę obrazu ukazuje fotografia lica po usunięciu wszystkich warstw wtórnych.
Na fotografii przed konserwacją widoczne jest przedstawienie całkowicie zniekształcone przez niefachowe przemalowania i naprawy.
 
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content