Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Jabłonów – zakończenie prac konserwatorskich przy organach

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy instrumencie organowym z kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja w miejscowości Jabłonów.
 
Zabytkowe organy z kościoła w Jabłonowie to instrument 14-głosowy o trakturze mechanicznej wpisane są do rejestru zabytków ruchomych pod nr L-B-134, poz. 17. Instrument był zdegradowany przez czynne owady i mocno zanieczyszczony. Jego mechanizmy były rozregulowane. Prace objęły sekcję brzmieniową, trakturę, stół gry i klawiaturę pedałową, wiatrownice oraz dmuchawę. Prace przeprowadzone przez pracownię organmistrzowską Adama i Andrzeja Wolańskich przyczyniły się do poprawy stanu technicznego instrumentu oraz pozwalają na jego prawidłowe użytkowanie.
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content