Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Prace konserwatorskie i restauratorskie przy ławach w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Świebodzinie

Rozpoczęto prace konserwatorsko-restauratorskie przy zabytkowych, neogotyckich ławach w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Świebodzinie. Ławy objęte są ochroną prawną poprzez wpis do rejestru zabytków pod nr L–B–73, pozycje 2 i 3, jako elementy wyposażenia kościoła, który jest dawną świątynia protestancką, wzniesioną w latach 1898-1900 na miejscu wcześniejszego, szachulcowego zboru. We wnętrzu obiektu zachowała się większość oryginalnego, neogotyckiego wystroju i wyposażenia, w tym komplet drewnianych ław. Ich obecny stan zachowania wymaga przeprowadzenia prac konserwatorskich, których celem jest przywrócenie obiektom pierwotnych walorów poprzez wykonanie napraw stolarskich, usunięcie wtórnych nawarstwień, w szczególności śladów współczesnych, niedbale położonych lakierów oraz przywrócenie oryginalnej kolorystyki.
Z uwagi na fakt, iż komplet ław składa się z kilkudziesięciu ław o długości 5,5 metra każda, prace będą trwały kilka lat.
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content