Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Remont dachu kościoła w Chotkowie

W kościele w Chotkowie pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zakończono remont dachu w zakresie obejmującym wymiany okrycia połaci północnej na nowe z dachówki ceramicznej karpiówki. Na prace te Parafia uzyskała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wczesnogotycki kamienny kościół wzniesiono w 2. poł. XIII w. W 1. poł. XVI w. przebudowano jego wschodnią część. Od południa dostawiono wieżę, która góruje nad bryłą świątyni. Jednonawowe, przesklepione wnętrze dekorowanie jest polichromią z pocz. XVI w., którą odkryto przed kilku laty i poddano pracom konserwatorskimi. Było to przypadkowe odkrycie, w efekcie którego kolejna zabytkowa świątynia odsłoniła ważne ślady swojej historii. Kościół jest sukcesywnie remontowano z dużą troską ze strony księdza Pawła Bryka proboszcza parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Brzeźnicy, przy wielkim zaangażowaniu Pana Jerzego Adamowicza wójta gminy Brzeźnica oraz lokalnej społeczności. Przed nimi jeszcze dużo pracy, aby zakończyć remont świątyni.
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content