W listopadzie 2014 r. zakończono prace remontowe w obrębie wnętrza kościoła pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Maszewie, które objęły ściany, drewniane empory oraz drewniane sklepienie pozorne.
W ramach prowadzonego remontu ściany wewnętrzne, empory, słupy i wyeksponowane elementy konstrukcji więźby dachowej otrzymały ustaloną w trakcie wyprzedzających badań konserwatorskich kolorystykę utrzymaną w tonacji złamanej bieli. Podczas usuwania wtórnych płyt na sklepieniu pozornym nad nawą, zostało odkryte oryginalne deskowanie z barwnymi polichromiami, znajdującymi się w różnym stanie zachowania, które przypuszczalnie zostały wykonane po 1914 r. Są to rozmieszczone poprzecznie względem osi sklepienia bordiury z ornamentem kwiatowo-roślinnym. Pomiędzy nimi występują w czworobocznych i wielobocznych ramach przedstawienia figuralne o tematyce biblijnej tj. popiersia aniołów oraz symbole czterech Ewangelistów.
Ze względu na zły stan zachowania i skażenie grzybem domowym część desek, pozbawiona dekoracji malarskiej została zakwalifikowana do wymiany, zaś pozostałe poddano zabezpieczeniu, polegającemu na wzmocnieniu strukturalnym warstwy malarskiej przez napylenie roztworu odpowiednio dobranej dyspersji akrylowej oraz za pomocą impregnatów dokonano scaleń kolorystycznych uzupełnianych elementów drewnianych.
Polichromie charakteryzujące się czytelną, linearną formą przedstawienia, reprezentują wysoki poziom artystyczny oraz stanowią cenny element dopełniający wystrój sakralnego wnętrza.
Kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Maszewie został wzniesiony w 1914 r. jako świątynia ewangelicka najprawdopodobniej z wykorzystaniem murów poprzedniego kościoła parafialnego z XV stulecia. W wyniku działań wojennych wieża kościelna utraciła wysoki hełm, który został zastąpiony dachem czterospadowym. Przejęty przez katolików, po dostosowaniu do nowej liturgii, kościół poświęcono w 1946 r., a od 1957 r. stał się siedzibą odrębnej parafii.