W Strzelcach rozpoczęto roboty budowlane i prace konserwatorskie przy Baszcie Czarownic i przylegającej do niej tzw. Nowej Bramie w ramach średniowiecznych murów miejskich. Prace polegać będą m.in. na wzmocnieniu struktury muru, niezbędnych przemurowaniach, zapewnieniu odprowadzenia wody opadowej z galerii przy stożkowym hełmie, oczyszczeniu lica muru, jego spoinowaniu i zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznymi. W ramach prac zakłada się również przywrócenie wypraw tynkarskich w blendach, zgodnie z zaleceniami wynikającymi z badań konserwatorskich.
Baszta Czarownic, wzniesiona z kamienia i cegły, znajduje się w ramach średniowiecznych murów miejskich, wybudowanych na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwotnie była to typowa baszta łupinowa, otwarta od strony miasta, która w połowie XV wieku została przebudowana i nadbudowana oraz zwieńczona ceramicznym, stożkowym hełmem ponad galerią widokową. Baszta służyła jako więzienie i magazyn prochu. W XVIII wieku w sąsiedztwie baszty wybito w murze furtę przeciwpożarową, którą następnie przystosowano do ruchu kołowego i nadano jej miano „Nowej Bramy”.
Prace konserwatorskie przy pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony w kościele w Konotopie
Rozpoczęły się badania i prace konserwatorskie przy renesansowym pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony Magdaleny z domu von