Zakończono prace polegające na remoncie dachu kościoła, m.in. w zakresie wymiany istniejącego pokrycia z blachy cynkowej na dachówkę ceramiczną karpiówkę układaną w łuskę. Inwestycja współfinansowana była ze środków zewnętrznych m.in. Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze, Powiatu Żagańskiego.
Wczesnogotycki kościół powstały pod koniec XIII w. wzniesiony został z kamienia polnego i rudy darniowej. W XVIII w. świątynia został przebudowana (przekształcono otwory okienne). W okresie reformacji obiekt użytkowany był przez ewangelików. Jest to budowla jednonawowa z prostokątnym prezbiterium, nakryta dachem dwuspadowym. Od zachodu do korpusu kościoła znajduje się prostokątna wieża. Do prezbiterium od północy przylega kaplica, natomiast od południa zakrystia. W elewacji południowej znajdują się dwa wczesnogotyckie, kamienne portale z płaskorzeźbioną sceną Ukrzyżowania w tympanonie jednego z nich. Obiekt od 1945 r. do początku lat 90. XX w. nie był użytkowany.
Informacje z etapów realizacji inwestycji odnaleźć można na stronie Parafii Rzymskokatolickiej w Chichach:
http://parafia-chichy.pl/?p=167
Prace konserwatorskie przy pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony w kościele w Konotopie
Rozpoczęły się badania i prace konserwatorskie przy renesansowym pomniku epitafijnym Wolffa von Dyhrn i jego żony Magdaleny z domu von