Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie

 W dzień modlitw za dusze zmarłych, 2-go listopada, Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na spotkanie w miejscu szczególnej pamięci o przeszłych mieszkańcach Wschowy i wspólne zapalenie Światełka.

Tegoroczne Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej będą chwilą dla miłośników poezji, spektaklem słowa, obrazu, dźwięku i światła. Elementy te poprowadzą uczestników spotkania, które rozpocznie się o godz. 16.00 inscenizacją: „Zanim odejdziesz”  w wykonaniu grupy poetycko-muzycznej „Sedno” działającej przy CKiR, prowadzonej przez Leokadię Łopusiewicz. 
Częścią wydarzenia będzie też Galeria Lapidarium, a w niej instalacja obrazu/dźwięku/światła: „Pobrane”. Autorki Joanna Wojciechowska i Aneta Kokocińska stworzyły projekt pt.: KONTEKST WSCHOWA, którego intencją jest przekaz myśli, wzbudzanie refleksji oraz inspiracja wschowian do własnych artystycznych działań w ramach przestrzeni miasta.  Instalacja, którą od 1. listopada można będzie zobaczyć w Galerii Lapidarium jest częścią tego projektu. Dopełnieniem wystawy jest strona internetowa: www.kontekstwschowa.pl, która ożyje wraz z otwarciem ekspozycji. 
„LECTOR, UT VIVAS DISCE MORI” (Czytelniku, śmierć uczy życia) – niechaj te słowa z płyty epitafijnej burmistrza Mikołaja Chwałkowskiego (zm.1651) już dziś nastroją do spotkania w Lapidarium –  przestrzeni ważnej z pozycji pojedynczego człowieka, ale też dla pamięci zbiorowej i naszego narodowego dziedzictwa.
O godzinie 16.30 wspólnie zapalimy Światełko Pamięci jako dowód szacunku wobec minionych pokoleń wschowian.
 
 
 

Zobacz również

Spotkanie pt. „Zastosowanie nowych technologii w ochronie dziedzictwa kulturowego” w Bojadłach

Fundacja Pałac Bojadła zaprasza na spotkanie pt. „Zastosowanie nowych technologii w ochronie dziedzictwa kulturowego”, które odbędzie się dnia 17.12.2024 r.,

Podsumowanie projektów realizowanych w ramach programów MKiDN: „Straty wojenne w obiektach sakralnych na terenie powiatu żarskiego i krośnieńskiego”, „E. W. von Tschrinhaus (1651-1708) ojciec europejskiej porcelany ze Sławnikowic”

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się 17 grudnia 2024 roku (wtorek) o godz. 13.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym Światowego Geoparku

Konferencja naukowa „Gospodarka na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim. Rzemiosło- handel-przemysł-rolnictwo”

Stowarzyszenie Czas A.R.T. i Muzeum Okręgowe w Lesznie zapraszają na konferencję naukową „Gospodarka na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim. Rzemiosło-

Zobacz również

Skip to content