Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaproszenie na Lubuskie Spotkania z Zabytkami w Strzelcach Krajeńskich

Miło nam poinformować, że w dniu 30 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 7 w Strzelcach Krajeńskich odbędą się kolejne Lubuskie Spotkania z Zabytkami połączone z promocją najnowszej publikacji poświęconej pałacowi w Tucznie, która wydana została w ramach polsko-niemieckiej serii „Zamki i ogrody Nowej Marchii”. Na spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych zapraszają Burmistrz Strzelec Krajeńskich i Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Warto przypomnieć, że Koło przyjaciół zamków i ogrodów Marchii (Freundkreis Schlösser und Gärten der Mark) w 2006 r. rozpoczęło po raz pierwszy przy niemiecko-polskiej współpracy edycję nowego, dwujęzycznego cyklu wydawniczego pod tytułem „Zamki i Ogrody Nowej Marchii“ (Schlösser und Gärten der Neumark). Celem tej cyklicznej publikacji o ponadgranicznym charakterze jest zapoznanie zainteresowanych czytelników w Niemczech i w Polsce z architekturą zamków, dworów, pałaców, folwarków i założeń parkowych, położonych na terenie historycznej Nowej Marchii, tj. na ziemiach na wschód od Odry, na tle ich zmiennych dziejów. Publikacji powstaje przy współpracy polskich i niemieckich historyków sztuki i konserwatorów zabytków. Prezentuje artystyczne i kulturowo-historyczne znaczenie poszczególnych budowli, wśród których zaprezentowano zabytki z terenu województwa lubuskiego, m.in. pałace w Dąbroszynie, Słońsku, Mierzęcinie, zamek w Łagowie, pałace w Gliśnie i Brodach, zamek w Kostrzynie oraz dwór w Sosnach, pałac w Trzebiechowie i zamek w Sulechowie.
W trakcie spotkanie zaprezentowana zostanie gmina Strzelce Krajeńskie, działalność Koła przyjaciół zamków i ogrodów Marchii na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego oraz pałac w Tucznie, który po zakończeniu spotkania w Strzelcach Krajeńskich będzie można indywidualnie zwiedzić.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 ZAPROSZENIE str.1

ZAPROSZENIE str. 2

Zobacz również

Badania nad kościołami na obszarze pow. żarskiego – spotkanie z dr Anną Polak, dr. Pawłem Karpem, dr. Adamem Górskim

Spotkanie Noworoczne 05.01.2023 r. piątek start; 17.00 kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębince (pow. żarski) PROGRAM 17.00 Koncert Kolęd

Kożuchów – promocja publikacji

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej oraz Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie zapraszają na promocję publikacji posesyjnej poświęconej miejscowościom Broniszów i Radwanów

Table of Contents

Skip to content