Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Festiwal „Muzyka w Raju”

Od 2003 r. w kościele pw. Św. Marcina z Tours w zespole dawnego opactwa cystersów w Gościkowie Paradyżu organizowany jest festiwal muzyki dawnej, na którym prezentowana świecka i sakralna muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa, a od 2011 r. również muzyka klasyczna i romantyczna w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. 
Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Muzyki Dawnej "Canor", a dyrektorem festiwalu prezes fundacji Pan Cezary Zych. Festiwal organizowany jest corocznie w drugiej połowie sierpnia. W tym roku trwał aż 16 dni – od 9 do 24 sierpnia, a koncerty odbywały się nie tylko w Gościkowie-Paradyżu, ale również w Żaganiu, Letnicy, Świdnicy, Gorzowie Wlkp.
Koncerty organizowane są w obiektach zabytkowych, które gościnnie otwierają swoje podwoje dla turystów i melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie, promujących nie tylko muzykę, ale również materialne dziedzictwo tych ziem.
 

Zobacz również

Brzeźnica - figura św. Jana Nepomucena skradziona z kapliczki przed plebanią

Barokowa figura św. Jana Nepomucena z kapliczki przed plebanią w Brzeźnicy

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kapliczka usytuowana przed plebanią przy ob. ul. Zielonogórskiej 25 w miejscowości Brzeźnica,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Seminarium w Mierzęcinie 2024

Seminarium w ramach cyklu „Konferencje konserwatorskie – architektura i budownictwo drewniane” w Mierzęcinie

Seminarium w ramach cyklu „Konferencje konserwatorskie – architektura i budownictwo drewniane” to był temat dzisiejszego spotkania w Mierzęcinie, zorganizowanego przez

Konferencja PKN ICOMOS „Autentyzm zabytków" 2024

Konferencja PKN ICOMOS „Autentyzm zabytków”

Podczas konferencji PKN ICOMOS, która odbyła się w dniach 2-3 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie  pt. „Autentyzm zabytków

Zobacz również

Skip to content