Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Kościół w Klępsku – odsłonięcie tablicy – Pomnik Historii i konferencja naukowa

27 września 2019 r. w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Klępsku odbyła się konferencja naukowa pt. Rody szlacheckie na pograniczu brandenbursko-wielkopolsko-śląskim  i ich związki z Klępskiem. W trakcie konferencji o rodzie von Troschke opowiedział Pan prof. Wojciech Strzyżewski, dzieje rodziny von Kalckreuth przedstawił Pan Andrzej Kirmiel, natomiast rodzinę von Unruh i jej związki z Klępskiem zaprezentowała Pani prof. Bogumiła Burda. Uczestnikami spotkania byli regionaliści, przewodnicy turystyczni, mieszkańcy i turyści.
Konferencję poprzedziło uroczyste odsłonięci tablicy upamiętniającej uznanie klępskiej świątyni za Pomnik Historii oraz tablicy „Sto pomników historii na stulecie Państwa Polskiego”, którego dokonali ksiądz proboszcz Olgierd Banaś i Pani Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Wydarzenie uświetnił koncert organowy dr. Jarosława Tarnawskiego z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Ćwiczenia obronne „ZABYTEK 2024” w Łochowicach

W dniu 11.06.2024 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Łochowicach przeprowadzono ćwiczenia obronne „ZABYTEK 2024”, mające na celu praktyczne

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Table of Contents

Skip to content