Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Książka „1000 muzeów w Polsce”

„To dobry moment , aby nie tylko pokazać innym, ale także samemu zdać sprawę, jak bogate i różnorodne jest dziedzictwo muzealne w naszym kraju – i temu służy niniejsza książka. Muzea wielkie i znane występują tu obok małych i niedawno powstałych. Muzea mające długa tradycję – obok powołanych w ostatnich kilku latach. Spełniające wysokie wymagania merytoryczne muzea rejestrowane, muzea, które uzgodniły statut z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego – obok niemałej grupy muzeów należących do uniwersytetów, instytutów naukowych, centrów kultury, zakonów, parafii, stowarzyszeń, osób prywatnych.”
Tak we wstępie do przewodnika pisze Bogdan Zdrojewski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starannie wydana i bogato ilustrowana publikacja w formie przewodnika prezentuje na 1104 stronach 1000 muzeów działających w Polsce. Z naszego województwa zaprezentowano kilkanaście interesujących muzeów. Między innymi możemy przeczytać o Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze,  Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., Muzeum Zamkowym w Krośnie Odrzańskim czy Muzeum Instrumentów Muzycznych w Szybie.
Całość rzetelnego opracowania zawiera informacje adresowe, co niewątpliwie ułatwi kontakt wszystkim zainteresowanym.

(Koncepcja, teksty, wybór zdjęć, redakcja naukowa Dorota Folga Januszewska, Wydawnictwo BOSZ, Lesko 2011r.; wydano przy współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. ISBN 978-7576-134-4)

 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content