Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Czerwieńsk

Czerwieńsk - organy - zakończenie prac konserwatorskich 2024

Zakończenie prac konserwatorskich przy organach w kościele w Czerwieńsku

Zakończono ostatni etap prac konserwatorskich i restauratorskich przy organach piszczałkowych wykonanych w 1877 r. przez braci Walter, stanowiących element wystroju i wyposażenia kościoła pw. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Etap ten obejmował prace związane z konserwacją i restauracją traktury grającej i rejestrowej, stołu gry, piszczałek oraz wewnętrznej strony szafy organowej. Organy

Czerwieńsk, pow. zielonogórski – ratusz

Powstał w 1909, z wykorzystaniem fragmentów starszego ratusza z 1779. W 1927 był remontowany i powiększony o parterowe aneksy. Jest murowany, w planie prostokątny, z przyległościami, piętrowy, nakryty dachem czterospadowym, z sygnaturką w kalenicy.

Czerwieńsk, pow. zielonogórski – dawny zbór staroluterański (obecnie magazyn)

Zbudowany w 1851, w stylu nawiązującym do architektury średniowiecznej, jest budowlą jednonawową z absydą prezbiterialną i wieżą.

Czerwieńsk, pow. zielonogórski – kościół parafialny pw. Narodzenia NMP

 Pierwotnie ewangelicki, zbudowany w 1877, eklektyczny, murowany, jednonawowy z absydą prezbiterialną, posiada barokowe wyposażenie z poprzedniego kościoła z 1654.

Czerwieńsk, pow. zielonogórski – miasto

Miejscowość powstała w XV w., jako Nowy Nietków, w pobliżu starszej wsi Nietków. Ok. 1550 właściciele dóbr, Rothenburgowie, zbudowali tutaj zamek myśliwski, przy którym rozwinęła się osada rzemieślnicza. Po wojnie trzydziestoletniej do Rothenburga (tak zmieniła się nazwa miejscowości) napłynęli osadnicy z terenów monarchii austriackiej. W 1690 elektor brandenburski Fryderyk III

Skip to content