Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Maczków

Maczków, gm. Cybinka, pow. słubicki – dwór

Wzniesiony w czwartej ćwierci XVIII w., w stylu klasycystycznym, został w latach 1993– 1995 starannie wyremontowany z przeznaczeniem na pensjonat. Jest murowany, założony na planie prostokąta, dwutraktowy, piętrowy, nakryty dachem naczółkowym. Na osiach fasady i elewacji tylnej występują ryzality zwieńczone trójkątnymi przyczółkami. W otoczeniu dworu znajduje się park krajobrazowy.

Maczków, park dworski

Zespół dworsko-parkowy w Maczkowie (niem. Matschdorf) usytuowany jest pośrodku wsi, pomiędzy szosą z Uradu do Rzepina od strony pn., a rzeką Ilanką wyznaczającą pd. granicę założenia. Park zajmuje teren o powierzchni 15,34 ha. Dojazd do założenia prowadzi przez okazałą bramę wjazdową od strony drogi, poprzez obszerny dziedziniec gospodarczy. W pn.-zach.

Maczków – Dwór

Zespół dworsko-parkowo-folwarczny usytuowany jest w centrum wsi, pomiędzy szosą z Uradu do Rzepina od strony północnej, a rzeką Ilanką wyznaczającą granicę południową założenia. Sam dwór posadowiony jest w głębi podwórza folwarcznego o układzie podko­wy. Droga dojazdowa do dworu prowadzi przez okazałą bramę wjazdową od strony dro­gi, dalej wiodąc przez obszerny

Skip to content