Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

 Noc organów w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie

30 września 2016 r. w sulechowskiej farze zorganizowano „Noc organów”, która zgromadziła ogromną liczbę gości. Organizatorem imprezy była Fundacja „Sonatina” oraz Zakład Organmistrzowski Pana Adama Olejnika „Ars Organum”. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął m.in., Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Celem spotkania było przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców zabytkowych organów wykonanych dla sulechowskiej świątyni w 1922 r. przez Gustava Heinze. Jak zawsze Pan Adam Olejnik zrobił to w sposób niekonwencjonalny, prezentując instrument i związane z nim ciekawostki. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z niektórymi tajnikami warsztatu organmistrzowskiego, poszczególnymi częściami organów oraz wejścia do wnętrza instrumentu i dotknięcia z bliska jego materii. Było to wyjątkowe wydarzenie, które spotkało się z wielkim zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Sulechowa ale również licznie przybyłych gości.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content