Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w dniu 23 kwietnia 2024 r. w pałacu w Bojadłach

Bojadła - pałac - obchody MDOZ 2024

W ramach regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w dniu 23 kwietnia 2024 r. w pałacu w Bojadłach odbyło się seminarium pt. „Dobre praktyki w opiece nad zabytkami – forum wymiany doświadczeń” zorganizowane przez Oddział Terenowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Zielonej Górze, we współpracy z Fundacją Pałac Bojadła oraz w partnerstwie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

We wnętrzach barokowego pałacu rodu von Kottwitz, poddawanego od 2014 r. remontowi oraz pracom konserwatorskim i restauratorskim, które zahamowały postępującą degradację zabytku, licznie zebrani goście mogli m.in. zapoznać się z przykładami zrealizowanych w ostatnich latach prac w zabytkach na terenie naszego województwa oraz prac przeprowadzonych w pałacu w Bojadłach. Konserwatorzy przybliżyli problematykę różnego rodzaju działań, wynikające z ich doświadczeń z prac i nadzorów konserwatorskich przy konserwacji m.in. kamienia, polichromii, stolarki. Spotkanie w Bojadłach było wydarzeniem umożliwiającym wymianę doświadczeń w gronie właścicieli zabytków, wykonawców prac, przedstawicieli władz samorządowych oraz służb konserwatorskich. Dobre praktyki w zabytkach warte są przybliżenia. Dziękujemy serdecznie za stworzenie forum do takiej wymiany doświadczeń w gościnnych progach pałacu w Bojadłach.

Anna Balcerowiak

Zobacz również

Spotkanie robocze w Parku Mużakowskim 05.05.2025 r.

Spotkanie robocze w Parku Mużakowskim w Łęknicy

W dniu 5 maja br. w Parku Mużakowskim w Łęknicy, w gronie przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa,  Zespołu Parków  Krajobrazowych i

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Gębicach - 2025 r.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Gębicach

W dniu 29.04.20205 r. w Gębicach w gm. Gubin odbyły się Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, które zgromadziły m.in.

Borów Polski chorągiew procesyjna Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem fot. 1967

Barokowy obraz z przedstawieniem Madonny z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem dekorujący chorągiew procesyjną

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół filialny pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski,  gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski Autor / warsztat: warsztat śląski (Mertin Lefler

Zobacz również

Skip to content