Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Polsko-niemieckie rozmowy ekspertów o ochronie zabytków w Branitz

W dniu 19.09.2014 w Branitz w Niemczech, na zaproszenie Brandenburskiego Ministerstwa Nauki, Badań Naukowych i Kultury i Kultury (Ministerium für Wissenschaft, Forschung und Kultur) oraz Brandenburskiego Krajowego Urzędu Ochrony Zabytków i Krajowego Muzeum Archeologicznego (Brandenburgisches Landesamt für Denkmalpflege und Archäologisches Landesmuseum) odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń zajmujących się ochroną zabytków na terenie Brandenburgii i Saksonii oraz przedstawicieli Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków z terenów przygranicznych zachodniej części Polski i Narodowego Instytutu Dziedzictwa.  Gospodarzem spotkania była Fundacja Parku i Pałacu Branitz (Stiftung Fürst-Pückler-Museum Park und Schloss Branitz). Tematem rozmów były problemy ochrony zabytków rezydencjonalnych na terenie przygranicznym. W trakcie przerwy w obradach goście zwiedzili wystawę  „Czasy wolnych Panów! Szlachta na Dolnych Łużycach” (Herrschaftszeiten! Adel in der Niederlausitz) w pałacu w Branitz.

 

Zobacz również

Borów Polski chorągiew procesyjna Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem fot. 1967

Barokowy obraz z przedstawieniem Madonny z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem dekorujący chorągiew procesyjną

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół filialny pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski,  gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski Autor / warsztat: warsztat śląski (Mertin Lefler

2 maja 2025 r. – Urząd będzie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu

Chotków - mechanizm zegara wieżowego

Mechanizm zegara wieżowego

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: : kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Zobacz również

Skip to content