Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Skarb z Muszkowa zaprezentowany na wystawie w Muzeum Lubuskim im. J. Deckerta w Gorzowie Wlkp.

W związku z inauguracją Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie lubuskim w dniu 5 września zaprezentowano skarb z Muszkowa, który został przypadkowo znaleziony w dniu 27 lipca 2021 r. Znalazca zabezpieczył miejsce i zgłosił fakt natrafienia na zabytki archeologiczne służbom konserwatorskim. W depozycie znajdowały się trzy berła sztyletowe, trzy sztylety brązowe, siekierka, dłuto i toporek. Jest to skarb przedmiotów brązowych kultury unietyckiej (2300-1600 p.n.e.). Specjaliści podkreślają, że znalezisko posiada charakter unikatowy z uwagi na ilość i jakość przedmiotów oraz świadczy o intensywnym osadnictwie na tym terenie w początkach epoki brązu. Po konserwacji zabytki prezentowane są w gorzowskim muzeum.  

 

Zobacz również

Spotkanie robocze w Parku Mużakowskim 05.05.2025 r.

Spotkanie robocze w Parku Mużakowskim w Łęknicy

W dniu 5 maja br. w Parku Mużakowskim w Łęknicy, w gronie przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa,  Zespołu Parków  Krajobrazowych i

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Gębicach - 2025 r.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Gębicach

W dniu 29.04.20205 r. w Gębicach w gm. Gubin odbyły się Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, które zgromadziły m.in.

Borów Polski chorągiew procesyjna Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem fot. 1967

Barokowy obraz z przedstawieniem Madonny z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem dekorujący chorągiew procesyjną

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół filialny pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski,  gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski Autor / warsztat: warsztat śląski (Mertin Lefler

Zobacz również

Skip to content