Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Standardy badań archeologicznych – spotkanie informacyjne

15 lutego 2020 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe pt. „Badania archeologiczne w świetle najnowszych wytycznych", zorganizowane przez Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział Lubuski we współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Celem spotkania, w środowisku archeologów oraz wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem badań archeologicznych, było zaprezentowanie i omówienie „Standardów badań archeologicznych", które Pani prof. Magdalena Gawin Generalny Konserwator Zabytków rozesłała do urzędów konserwatorskich z zaleceniem ich stosowania. Standardy badań omówił Pan mgr Marcin Kosowicz inspektor ds. archeologii w Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zielonej Górze. Przedstawił on także kwestie związane z konserwatorstwem archeologicznym.
Następnie Pan dr Bartłomiej Gruszka oraz Pan mgr Sławomir Kałągate przybliżyli techniki i urządzenia, z których może obecnie korzystać archeolog w trakcie prowadzenia badań. Zaprezentowali również aplikacje i programy komputerowe wspomagające prowadzenie badań powierzchniowych i wykopaliskowych oraz możliwe do wykorzystania w opracowywaniu ich wyników. Na licznie spotkanie przybyli nie tylko archeolodzy z województwa lubuskiego, ale również z sąsiednich województw, jak również osoby nie związane zawodowo z archeologią.
 

Zobacz również

Borów Polski chorągiew procesyjna Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem fot. 1967

Barokowy obraz z przedstawieniem Madonny z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem dekorujący chorągiew procesyjną

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół filialny pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski,  gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski Autor / warsztat: warsztat śląski (Mertin Lefler

2 maja 2025 r. – Urząd będzie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu

Chotków - mechanizm zegara wieżowego

Mechanizm zegara wieżowego

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: : kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Zobacz również

Skip to content