Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Wspólne kontrole zabytków sakralnych

W dniu 16.09.2015 r., w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” , a także w związku z treścią  porozumienia Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 26.10.2005 roku w sprawie współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom na  terenie województwa lubuskiego oraz  – porozumienia zawartego  w dniu 01.12.2006 r.  pomiędzy Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej a Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków  służby konserwatorskie, policja oraz straż pożarna przeprowadziły wspólne kontrole zabytków należących do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Jordanowie. W trakcie inspekcji zabytki ruchome zostały oznakowane sztucznym DNA, wykonano szczegółową dokumentację fotograficzną do baz danych prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Zielonej Górze  i Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie, sprawdzono szczegółowo warunki przechowywania, stan zachowania i zabezpieczenia zabytków przed pożarem i kradzieżą. Co roku na terenie województwa lubuskiego, oprócz kontroli prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Zielonej Górze, w ramach współpracy z policją i starą pożarną prowadzone są wspólne wizytacje co najmniej dwudziestu zabytków sakralnych wraz z ich zabytkowym wyposażeniem.   

Zobacz również

Borów Polski chorągiew procesyjna Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem fot. 1967

Barokowy obraz z przedstawieniem Madonny z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem dekorujący chorągiew procesyjną

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół filialny pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski,  gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski Autor / warsztat: warsztat śląski (Mertin Lefler

2 maja 2025 r. – Urząd będzie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu

Chotków - mechanizm zegara wieżowego

Mechanizm zegara wieżowego

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: : kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Zobacz również

Skip to content