Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaginięcie barokowej tacy na ampułki (misy lavabo?)

Przed majem 1992 r. z kościoła zlokalizowanego na terenie gminy Nowe Miasteczko została skradziona (zaginęła?) taca na ampułki (misa?).
Barokowa, owalna taca na ampułki, albo – z uwagi na stosunkowo dużą głębokość – misa lavabo jest wykonana z cyny. Lustro naczynia owalne, płynnie przechodzące w prosty wrąb. Dość szeroki, płaski, gładki kołnierz powtarza kształt lustra. Karta ewidencyjna obiektu nie została w całości wypełniona – brak informacji na temat ewentualnych znaków konwisarskich i wymiarów naczynia.
Przedmiot figuruje w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Obiekt  został zgłoszony do Krajowego wykazu zabytków skradzionych lub  wywiezionych za  granicę niezgodnie z prawem (nr karty 11857). Wykaz ten  jest  dostępny w  Internecie pod  adresem: https://www.skradzionezabytki.pl/. Osoby posiadające informacje na temat skradzionego obiektu proszone są  o przekazanie ich Lubuskiej Policji, bądź Lubuskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content