Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaginięcie pary barokowych wazonów ołtarzowych

Pomiędzy  20.11.1964 r. a 02.07.1973 r. z kościoła parafialnego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Chotków, w  pow. żagańskim, zaginęła  para barokowych,  wazonów ołtarzowych. wykonanych z cyny.

Stopa wazonów  gładka, okrągła z niewielką kryzą, wypukła, zwężająca się uskokowo ku górze.  Trzon cienki, złożony z dwóch wklęsłych pierścieni rozdzielonych niewielką przewiązką. Brzusiec gładki, kulisty, dwustopniowy z niską szyją i rozchylonym obrzeżu. Po bokach górnej partii brzuśca  osadzone  dwa, esowate wygięte ucha kształcie esownic o wypukłej dekoracji w kształcie herm. Brak informacji o ewentualnych znakach konwisarskich lub inskrypcjach.    
Warsztat śląski,  XVIII w. Wymiary: wysokość około 25 cm, średnica stopy (?) około 8 cm

Wazony  zostały zgłoszone do Krajowego wykazu zabytków skradzionych lub  wywiezionych za  granicę niezgodnie z prawem (nr karty 11976). Wykaz ten  jest  dostępny w  Internecie pod  adresem: https://www.skradzionezabytki.pl/. Osoby posiadające informacje na temat skradzionego obiektu proszone są  o przekazanie ich Lubuskiej Policji, bądź Lubuskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content